Nekla - turystyka.nekla.eu

orkiestra_nekla_banner.jpg 419543a61401ef7481f41c3142160637
POWIĄZANE GALERIE
4 Festiwal Orkiestr Dętych w Śremie
2019-06-06 Marcin Zdziabek
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

Już po raz trzeci Orkiestra Dęta NOK Nekla miała przyjemność wystąpić podczas Festiwalu Orkiestr Dętych w Śremie, który odbył się 2.06. Tym razem na festiwalu pojawiło się 10 orkiestr z Wielkopolski oraz jedna z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mimo że już po raz kolejny braliśmy udział w tej imprezie, zawsze największe wrażenie, zarówno na publiczności, jak i na samych muzykach robi wspólne wykonanie przez wszystkie orkiestry kilku utworów.

Tym razem repertuar był nieco inny. Oprócz hejnału Śremu, hymnu Unii Europejskiej oraz marszy: Happy Marching i Orkiestr Dętych został zagrany przebój zespołu Scorpions "Wind of Change", na pamiątkę trzydziestej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w 1989 roku oraz piętnastolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Poza tym każda orkiestra miała okazję zaprezentować się w okolicznych miejscowościach, co miało być zapowiedzią późniejszych koncertów, które odbyły się na targowisku miejskim w Śremie.

Dla każdej orkiestry na koncert przeznaczone zostało 30 minut, podczas których można było usłyszeć niesamowitą różnorodność w repertuarach. Od utworów marszowych, poprzez muzykę filmową, rozrywkową, latynoską, aż do przebojów disco polo. Taki festiwal to najlepsza okazja dla każdej z orkiestr, aby wymienić się muzycznymi doświadczeniami oraz zaprezentować się przed szerszym gronem publiczności. Dla nas również była to świetna okoliczność, żeby zaprezentować długo przez nas "szlifowane" utwory.

Podczas całego wyjazdu oczywiście towarzyszyła nam nasza grupa choreograficzna, która swoimi układami tanecznymi uświetniła nasz występ. Organizatorzy zadbali także, żeby nikt nie wyjechał z festiwalu z pustymi rękami. W prezencie otrzymaliśmy nowy instrument! W tak sympatycznej atmosferze i przy tylu wspaniałych muzycznych doznaniach nawet upał nam nie był straszny, choć na pewno niektórym dał się we znaki w postaci "lekko" opalonych ramion. Mamy nadzieję, że za rok ponownie odwiedzimy Śrem, a może pojedziesz z nami także Ty? Nowa trąbka i wiele innych instrumentów dętych czeka na Ciebie! Pamiętaj, że muzyka nie zna ograniczeń wiekowych i wstąp w nasze szeregi już dziś!

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię